آئین رونمایی از کتاب «امر به معروف و نهی از منکر، آموزه های تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)» در شهرستان خوشاب برگزار شد

آیین رونمایی از کتاب امر به معروف و نهی از منکر

آئین رونمایی از کتاب «امر به معروف و نهی از منکر، آموزه های تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوشاب با حضور نویسنده اثر، جمعی از مسئولین و خانواده شهید امر به معروف و نهی از منکر، ابراهیم روکی برگزار شد.

آئین رونمایی از کتاب «امر به معروف و نهی از منکر، آموزه های تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوشاب با حضور علی اکبر حسینی نیشابوری، نویسنده اثر، جمعی از مسئولین و خانواده شهید امر به معروف و نهی از منکر، ابراهیم روکی برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مرتضی تیجانی، امام جمعه شهرستان خوشاب گفت: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر دو وظیفه علمی و عملی وجود دارد. وظیفه علمی این فریضه برعهده حوزه‌های علمیه، علما و مبلغان و در بعد عملی آحاد مردم و خاص آن بر عهده نیروهای انتظامی و نظامی است تا با پیاده سازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از رویدادن منکرات به لحاظ قانونی آن جلوگیری شود.

وی افزود: چنانچه امر به معروف و نهی از منکر به لحاظ علمی و عملی به طور کامل اجرا نشود، واجب الهی روی زمین مانده و ممکن است نتیجه عکس حاصل شود.

امام جمعه شهرستان خوشاب با بیان اینکه یکی از بزرگترین منکرات، ناامیدی مردم است، تصریح کرد: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، احیای تمام ارزشها در جامعه اسلامی است. البته برای اجرای آن باید متوسل شیوه‌های صحیح آن در جامعه شویم.

تیجانی ضمن معرفی کتاب «امر به معروف و نهی از منکر، آموزه های تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)»، بیان کرد: انتشار آثاری اینچنینی یکی از بزرگترین معروفها است و کمک به تهیه آن و وقف در گردش این کتاب ترویج امر به معروف است.

در ادامه سید علی اکبر حسینی نیشابوری، نویسنده کتاب «امر به معروف و نهی از منکر، آموزه های تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)» گفت: امر به معروف و نهی از منکر، دو فریضه از فرائض مهم اسلامی است که اگر این دو واجب، احیاء شد، دیگر واجبات نیز اقامه می شود و در صورتی که این دو فریضه ترک شود جامعه را فساد فرا می گیرد و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

وی  افزود: این کتاب شامل چند جلسه سخنرانی من در شهرستان خوشاب با موضوع امر به معروف و نهی از منکر است که در جمع مسئولین و کارمندان ادارات، نیروی نظامی و انتظامی، اعضای ستاد نماز جمعه و مردم متدین آن، ایراد شده است.

گفتنی است، کتاب ‌ «امر به معروف و نهی از منکر، آموزه های تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)» اثر سید علی اکبر حسینی نیشابوری ‌توسط انتشارات دارالمبلغین در ۱۱۱ صفحه به چاپ رسیده است.

Avalable download: