کتاب منابر فاطمیه شامل: حدیث، تمثیل، داستان، کرامت و روضه فاطمه (ع) الگوی همه

کتاب منابر فاطمیه

کتاب منابر فاطمیه شامل: حدیث، تمثیل، داستان، کرامت و روضه فاطمه (ع) الگوی همه
در کتاب حاضر، با استفاده از آیات، روایات، داستان و … شخصیت و سیرۀ حضرت فاطمه زهرا (س) در خلال موضوعات متنوعی معرفی شده است. مطالعه این مطالب و موضوعات و آشنایی با شخصیت حضرت زهرا (س) می‌تواند الگوی عملی و کاربردی برای زندگی سعادتمند دنیوی و اخروی باشد. موضوعات مطرح شده عبارتند از: حجاب، خانه‌داری، همسرداری، تربیت فرزند، دعا، انفاق و …. در خصوص ولادت، ازدواج، فضائل، زیارت‌نامه و مظلومیت حضرت زهرا (س) نیز مباحثی ارائه شده است. 
در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

یکی از عوامل شادابی و تکامل خانواده ها،تعیین حدود مسئولیت افراد در خانواده است.با تقسیم کار، عدالت اجتماعی در محیط کوچک خانواده سعادت می آفریند،و زن را از دخالت در اموری که سزاوارتر نیست باز می دارد.امام باقر علیه السلام فرمود:

«إِنَّ فَاطِمَةَ عَلَيْهَا السَّلاَمُ ضَمِنَتْ لِعَلِيٍّ عَلَيْهِ السَّلاَمُ عَمَلَ اَلْبَيْتِ وَ اَلْعَجِينَ وَ اَلْخُبْزَ وَ قَمَّ اَلْبَيْتِ وَ ضَمِنَ لَهَا عَلِيٌّ عَلَيْهِ السَّلاَمُ مَا كَانَ خَلْفَ اَلْبَابِ نَقْلَ اَلْحَطَبِ وَ أَنْ يَجِيءَ بِالطَّعَامِ .»

حضرت فاطمه علیها السلام کارهای منزل را با حضرت علی علیه السلام این گونه تقسیم کرد که خمیر کردن آرد،نان پختن،تمیز کردن و جارو زدن خانه به عهده ی من باشد و کارهای بیرون منزل از قبیل جمع آوری هیزم و تهیه ی مواد اولیه ی غذایی را بر عهده ی علی علیه السلام باشد.

Avalable download: