کتاب امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر

کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» در ۱۱۲ صفحه و با قیمت  ۶۰ هزار تومان توسط انتشارات دارالمبلغین منتشر و در دسترس عموم علاقه­مندان قرار گرفته است.

حجت الإسلام و المسلمین دکتر سید علی اکبر حسینی نیشابوری دربارة کتاب «امر به معروف و نهی ازمنکر» گفتند: این کتاب چند جلسه سخنرانی اینجانب در شهرستان خوشاب در موضوع امر به معروف و نهی از منکر است که در جمع مسئولین و کارمندان محترم ادارات، نیروهای نظامی و انتظامی، اعضای ستاد نماز جمعه و مردم متدین آن، ایراد گردید.

با توجه به این­که مطالب به صورت کاربردی ارائه شد و مردم نیاز مبرم به آن­ها داشتند، به پیشنهاد دفتر امام جمعة محترم و مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بندۀ حقیر بر آن شدم که مطالب را مکتوب و در اختیار علاقه­مندان به معارف اهل­بیت (علیهم السلام) قرار دهم.

استادیار گروه تربیتی مجتمع قرآن و حدیث قم درباره موضوعات این کتاب بیان کردند که پنج موضوع مورد بحث قرار گرفته است: ۱- امر به معروف و نهی از منکر دو آموزة مهم تربیتی قیام سیدالشهدا (ع)، ۲- سه نکته دربارة امر به معروف و نهی از منکر، ۳- مهم­ترین روش­های امر به معروف و نهی از منکر، ۴- راه­های تأثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر، ۵- راه­کارهای ازدیاد معروف و کم شدن منکر.

هر کدام از این موضوعات ریز موضوعاتی دارد، مثلا: ذیل موضوع سه نکته دربارة امر به معروف و نهی از منکر: ولایت داشتن برخی از مؤمنان بر برخی دیگر، کار اجرایی همراه با کار فرهنگی، فرق گذاشتن بین امر به معروف و نهی از منکر با ارشاد جاهل و… مورد بحث قرار گرفته است و واقعیت­هایی از زندگی مردم مکتوب شده است یعنی بحث به صورت کاربردی ارائه گردیده است.

استادیار مؤسسه قرآنی امام علی بن ابی طالب (ع) چنین بیان کردند: مخاطبان اصلی این کتاب در مرتبه نخست آمران به معروف و نهی از منکر و در مرتبة بعد عموم مردم هستند.

استادیار دانشگاه بین المللی جامعة المصطفی(ص) چنین گفتند: این کتاب با بهره­گیری از قرآن، روایات،  سیرة معصومین (ع) و مشکلات مردم با بهره­گیری بیش از ۵۰ منبع غالبا دست اول تألیف گردیده است.

 

 

Avalable download: