کتاب آموزه های فاطمی در زندگی خانوادگی

آموزه های فاطمی در زندگی خانوادگی

کتاب آموزه­های فاطمی در زندگی خانوادگی

کتاب «آموزه­های فاطمی در زندگی خانوادگی» در ۲۰۰ صفحه و با قیمت  ۸۰ هزار تومان توسط انتشارات دارالمبلغین منتشر و در دسترس عموم علاقه­مندان قرار گرفته است.

حجت الإسلام و المسلمین دکتر سید علی اکبر حسینی نیشابوری درباره موضوعات این کتاب بیان کردند که در دو بخش تنظیم گردیده است: ۱- آموزه­های فاطمی در زندگی زناشویی، ۲- آموزه­های فاطمی در تربیت فرزندان.

در بخش اول پنج موضوع مورد بحث قرار گرفته است: ۱- صداقت فاطمة زهرا (س)، ۲- امانت­داری فاطمة زهرا (س)، ۳- مطیع بودن فاطمة زهرا (س)، ۴- تفاهم در زندگی فاطمة زهرا (س)، ۵- تعاون و همکاری در زندگی فاطمة زهرا (س).

در بخش دوم دو موضوع مورد بحث قرر گرفته است: ۱- فرزندان فاطمة (س) و عوامل تربیت، ۲- روش­های تربیت فاطمه‌ (س) در تربیت فرزند.

هر کدام از این موضوعات ریز موضوعاتی دارد، مثلا: ذیل موضوع صداقت فاطمة زهرا (س)، صدیقه بودن فاطمه (س) در روایات، مفهوم صدیقه بودن، اقسام صداقت، آثار صداقت، مصادیق بیان نکردن هراستی برای همسر، از منظر قرآن، حدیث و سیرة حضرت زهرا (س) مورد بحث قرار گرفته است و واقعیت­هایی از زندگی مردم مکتوب شده است یعنی بحث به صورت کاربردی ارائه گردیده است.

استاد حوزه و دانشگاه چنین بیان کردند: بررسی و پژوهش دربارة موضوعات فوق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چون باعث می­شود که منابر و محافل مذهبی صبغة قرآنی و حدیثی به خود بگیرد.

مخاطبان اصلی این کتاب خطبا و مبلغان هستند ولی این مطلب به این معنا نیست که دیگران نمی­توانند از این اثر استفاده کنند، بلکه مخاطبان دیگر این کتاب عموم مردم هستند.

استادیار دانشگاه بین المللی جامعة المصطفی(ص) چنین گفتند: این کتاب با بهره­گیری از قرآن، روایات،  سیرة حضرت زهرا (س) و مشکلات مردم با بهره­گیری بیش از ۸۰ منبع غالبا دست اول تألیف گردیده است.

 

 

Avalable download: